victorgaza075 victorgaza075
  • 25-02-2015
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store ,a 16-ounce bottle of apple juice costs$3.20 what is the cost of the apple juice

Respuesta :

janie24k janie24k
  • 25-02-2015
$3.20 trick question.
Answer Link

Otras preguntas

explain why it is important to know if a time is in a.m. or p.m. when figuring out how much time has elapsed.
Which of these was a result of the Punic Wars? Rome lost Hispania to Carthage. Rome destroyed Cannae and Ilpia. Rome's navy became highly advanced. Rome dev
Giraffes are the tallest land animals. A male giraffe can grow 6 yards. How tall would the giraffe be in feet?
it is so hard i do not get it
An effective summary should begin with a sentence that contains the author's name, the title of the text, and? A- the length of the original text B- the author'
Read these lines of poetry: O say, can you see, by the dawn's early light, What so proudly we hailed at the twilight's last gleaming? In which poem do these
What are the factors of 36x8 – 49? (9x4 – 1)(4x2 + 49) (36x4 – 7)(x2 + 7) (6x4 – 7)(6x4 + 7) (6x8 – 7)(6x + 7)
What is the most commonly spoken language in the Sahara? Arabic Berber Beja English
when making an intaglio print
Please help fast! I'll mark brainliest rate 5 and thanks if you get it right/answer FAST Today, Barry wants to write at least 50 pages of his research paper. Ba