alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are trinomials?
Why didn't king george the third agree to the colonists demands?
How many atoms are in 24.6 moles of carbon?
the verb “to go out” in spanish
Can someone pls give me the context for this??
A baker has 20 pounds of sugar. He uses 3/4 of the sugar to bake muffins. How much sugar does he have left?
What can you smell and taste at an island?
Stretch Your Thinking, Anton says 2,000+300+70+5 is the same as 23 hundreds + 7 tens + 5 ones. Is he correct? Explain (homework)
A display of seed packets contains 24 zucchini seed packets and 28 other seed packets. What is the probability that a randomly selected seed packet will contai
Trail mix cost 5.76 for 8 ounces. What is the cost per ounces ?