superclaws12
superclaws12 superclaws12
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

three burritos and one taco cost $12, while one burrito and two tacos cost $14.What is the cost of one taco?What is the cost of one burrito (please use a system of equations to solve

Respuesta :

Puppy234 Puppy234
  • 29-03-2017
The answer is 26 dollars for one burrito
Answer Link

Otras preguntas

Draw and label two perpendicular line segments kl and MN
How to rewrite g(x) in terms of f(x) when f(x)=1/x given g(x)=[4/(x-1)] 1?
please draw and label two perpendicular line segments KL and MN
Math help please! Multiple question problem! 25 point! The function p(w)=230(1.1)^w represents the number of specialty items produced at the old factory w weeks
Is the diameter and area of a circle proportional
Write the number21,989.098 in expanded form and word form
if you are looking to determine the range of the following set of numbers which number would you take as the smallest number 2,6,-1,14,-5,18,3
What are the answers if i estimate 256.85 and 108.75?
There are 32 female performers in a dance rectial. the ratio of men to women is 3:8.how many men are in the dance recital
What is the unit rate of 1.94 foor 4 pounds of bananas?