Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following explains when a recessive gene is passed on? when a genetic mutation occurs when the trait is in its second generation when the father e
one mole of an ideal gas occupies a volume of 22.4 liters at
who want to start a google doc
1 point Popular Sovereignty is a principle in the US Constitution that ultimately affirms which of the following Those who are most popular are independent Ulti
What day of the week did Jackie get to go swimming A) Wednesday. B) Monday . C) Thursday .
Were women equals in the civil war?
Is a triangle with sides of 6 cm, 9 cm, and 16 cm a right triangle? Why or why not?
The Johnsons are buying a house that costs $210,000 and can afford a 20% down payment. If the Johnsons want the lowest monthly payment, which loan option would
Second question. I'm so ready to be done with this unit
Which of the following is found in RNA nucleotides, but NOT in DNA nucleotides?