Seudónimo Seudónimo
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg spends $0.45 on an eraser and $0.30 on a pen.How much money does Greg spend?

Respuesta :

sjian sjian
  • 26-02-2017
Greg spends $0.75 dollars or 75 cents
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-02-2017
add 0.45 and 0.30 together

45 + 30 = 75

So, Greg spent $0.75
Answer Link

Otras preguntas

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost
Match the sentence to the term that it illustrates. 1. The boy was limping, but he kept pace with the other marchers. a sentence demonstrating direct address 2.
If the net price of a stove is $900 and the trade discount rate is 40%, then the list price is
what event led to the fall of the Confederate capital
Structurally, DNA and RNA nucleotides are similar, although their three basic components differ slightly. One way DNA and RNA differ is in their..?
when a ball is dropped it is easy to see that earth exerts a force on it. why cant you tell that the ball exerts a force on it. why can't you tell the ball exe
In one type of solar energy system, sunlight heats the air within solar panels, which heats copper tubes filled with water. What type of energy is produced by t
How many times greater is The value of 4 in 640,700 than The value of the 4 in 67,040.
Which of the following was an advantage held by the patriots dueling the revolutionary war
What is the GCF of 4a and 10a and why?