se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

• Explain what a dichotomous key is and how to use it. • Salamander Key should be out on your desk to be checked!
who was Mehel De Montaigne?​
HELP BIOLOGY QUESTIONS! 30 POINTS! WRITE IN YOUR OWN WORDS WILL MARK BRAINLIEST You don't have to write a paragraph you can write 3-4 sentences. Write a paragr
Yvonne complains to Cedric that the spark has gone out of their relationship. She claims that Cedric used to surprise her with flowers and cards, but he no long
Find the mean absolute deviation. Round to the nearest tenth. {2, 2, 5, 7, 10, 10} Question 9 options: 3 6 2.1 1.6
Nell, single and age 38, had the following income and expense items in 2019: Nonbusiness bad debt $6,000 Business bad debt 2,000 Nonbusiness long-term capital g
Experiments show that each of the following redox reactions is second-order overall: (1) NO2(g) + CO(g) → NO(g) + CO2(g) (2) NO(g) + O3(g) → NO2(g) + O2(g) (a)
PLZ HELP The correct answer should be rounded off to three _______ places. Which word best completes the sentence? bilateral quadrilateral decimal number Previo
How to get x when x^3-x^2+x-1=0?
What’s the answer to this problem