Zayislit Zayislit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

It costs 3.99 for 25 fl.oz. of detergent or 6.99 for 90fl. oz.which is a better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
.1596 vs .0776

The better buy is the 90fl detergent
Answer Link

Otras preguntas

Completa el espacio en blanco con la mejor respuesta. Siempre debes cepillarte los dientes de comer. de nuevo antes después nunca
what is a word for something that goes away by itself?
Vous __ le français. What conjugated verb goes in the blank?
I need to analysis this ad any idea what should i write?? I don’t what to write about it.
Multiple choice please answer please
19) A mathematics class is given the following trinomial to factor using the grouping method. [tex]6x^2+11x-10[/tex] Which of the following students has correct
ASAP pleaseDecide if the following claim clause would trigger use of this subjunctive mood.1. Es evidente que 2. Es obvio que 3. Creer que 4. No creer queThe
The table shows the proportional relationship y = kx. Which is the unit rate, k?
What is one difference between the ways that realism and impressionist painters used color A: realist painters applied pure color directly onto the canvas ; im
In the article, Chris Hatfield offered two tips on how to cope with isolation and social distancing. First, learn about the thing (virus) that is a threat to yo