Ch0imseleea8n Ch0imseleea8n
  • 25-02-2017
  • Physics
contestada

Caleb bought 6 packs of pencils for $12 .how much will he pay for 9 packs of pencils

Respuesta :

Evellyn099 Evellyn099
  • 25-02-2017
$18, because $12 dollars divided by 6 packs of pencils= 2, so each pack was $2, 9 times 2 dollars is $18... hope this helps.!
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-02-2017
you will pay 18$ . hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

Is greece next to an ocean
Whats a negative reaction to food ??
Air has pressure because a. the stratosphere is thick b. air has mass c. wind moves the air d. temperature warms the air
How was Yellowstone formed?
D'Quans grandmother made a quilt for his bed.the quilt is 2.44 meters long and 1.83 meters wide.what is the area of the quilt in square feet?
A tennis ball was thrown into the air with a speed of 22.5 m/s. It was caught at the same height above the ground. a. How fast was the ball moving at the pea
0.3(r+2)=-0.1(-2r-4)
How can you cause physical change??
Do acids have ph above 7?
How does ATP act as a supplier of energy to power metabolic reactions? What is the immediate source of energy used to reform ATP from ADP molecules?