rize4203 rize4203
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

At the Candy Corner, one

pound of candy costs $6. 49. How

much would it cost if Joey

bought. 79 pounds of candy?

Respuesta :

liv8781
liv8781 liv8781
  • 22-11-2022
$512.71 one pound = $6.49 so you have to do 6.49 x 79
Answer Link

Otras preguntas

Find the missing numbers: 26 - 4 = 12 + x
what is 1\4 times 96
Amie published her first book. She was given $20,000 and an additional $0.15 for each copy that sold. Her earnings,d, in dollars,from the publication of the boo
What are the Best Ways to Improve Writing Skills?
How has the War affected Leon,Eugene,and Andrew ?
what is the payment if there is $219 with a 3.5% sales tax
what two word name makes up the scientific name of each kind of organism?
What is most responsible for the uneven heating of the air in the atmosphere?
What is another name for curl-ups? (8 letter word)
Find each payment$85.65 with a 3% sales tax