savannahhansen1 savannahhansen1
  • 22-02-2017
  • Mathematics
contestada

A health food company sells packs of assorted nuts. The company incurs a monthly fixed cost of $1400 for ingredients and raw materials plus packaging costs of $1 per bag.

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 22-02-2017
1400 + 1x....or 1400 + x
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPP HURRYYYYYY FASTTTT
find the value of 'x' in the given figure ​
which of the following would be neither perpendicular nor parallel to the following equation. y=3x-7. equations: y=-1/3x-7, y=-1/3x+5, y=1/3x+6, y=3x+1
character analysis after chapters 3 & 4 the outsiders (pls help asap)
isolate the y 3x+y=5
What percentage of adults admit to having eaten due to stress? 15% 27% 38% 43%
Jesus taught that he was messiah and there was only one
PLZZ ANSWER THE QUESTION ​
Wesley and Lincoln went fishing
The original Tennessee State Constitution was signed in 1796 True False