ariaethiopia12 ariaethiopia12
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Four hamburgers cost 13.95. Find the unit rate

Respuesta :

YeaImSyko
YeaImSyko YeaImSyko
  • 22-09-2022

Answer:

$3.48

Step-by-step explanation:

Divide the number of hamburgers by the total cost:

13.95 / 4 =

3.4875

$3.48

Answer Link
brianabbott408 brianabbott408
  • 22-09-2022
The answer is 3.48 take 13.95 and divide it by 4
Answer Link

Otras preguntas

Site ofphotosynthesis in a plant cell​
common symptoms of a concussion include all of the following except​
Which of the following sets of inputs and outputs used to describe photosynthesis
what are three stages of visual processing​
Fill in the coefficients that will balance the following reaction: a0NH4Cl + a1Ag3PO4 → a2AgCl + a3(NH4)3PO4
Who is the chief of naval operations and who does he work for?
3. What did the Open Door notes do?
What component of blood helps fight disease? red cells white cells platelets plasma
why did african kingdoms participated in the slave trade
claire has 5 more pencils then her friend Stan. Claire has 18 pencils. how many does stan have ?​