YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

The synthesis of the enzyme lipase would be classified as anabolic because A) the resulting enzyme can catalyze the breakdown of lipids for energy. B) energy is
When a homeowner wants to sell his or her home, the property is typically posted on a regional listing service. In a particular region, 60% of the new propertie
What are the third world countries geographically closest to the US?
Which document influenced our 5th Amendment due process and 6th amendment right to a jury of our peers? Magna Carta Petition of Rights English Bill of Rights
What is the advantage of postfix notation?
Consider the figure.What is the value of in the figure shown?Enter the correct answer in the box.​
Equation practice with angle addition hlp
Which of the following are true? 1. Two circles with the same circumference are congruent. 2. Two squares with the same area are congruent. 3. Two rectangles wi
x+2+3x=4(x−1)solve the equation
Why is calibration of sampling equipment and monitors an important step in the sampling process?