seaslug07 seaslug07
  • 25-08-2022
  • Mathematics
contestada

Please lend a hand I am very stressed out, thank you.

Please lend a hand I am very stressed out thank you class=

Respuesta :

jaisurajk jaisurajk
  • 25-08-2022

Answer: $5.87

Step-by-step explanation:

o=bag of onion

53.21-6.25=8o

46.96=8o

o=$5.87

Answer Link
b29cqqtzsd
b29cqqtzsd b29cqqtzsd
  • 25-08-2022
each bags of onions cost $5.87 bc the total minus the total for cookies equal $46.96 and divided by the 8 bags of onions it equals $5.87
Answer Link

Otras preguntas

The market for apples is in equilibrium at a price of $0.50 per pound. If the government imposes a price ceiling in the market at $0.40 per pound: a. the price
True or False? A population ratio includes everyone in the entire population?
In need of help pleaseee
Question 7 brainliest involved
Please who could help I have only one chance and it’s due today
When analyzing a poem's structure, pay attention to the following except: Select one: a. punctuation b. arrangement of the words c. stanzas d. repetition of lin
What is the slope??????
The equation shown has an unknown number ⍰÷3/4=4/9
Write the sentence as an equation. w added to 293 is 326
How were many Italians Introduced to Brazil after slavery ended?*They worked as merchants in commerce*they worked on coffee plantations*They worked primarily as