Kikadudubuddy4070 Kikadudubuddy4070
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 4 pounds of candy for $12.25. what was the average cost per pound to the nearest cent?

Respuesta :

starzzmxxon starzzmxxon
  • 24-08-2022
it would be about $3.00
Answer Link

Otras preguntas

4. Making Connections of these clauses, which describes early principles of: a. representative government? b. trial by jury? c. women's rights? d. due process u
5. Which mineral listed below is commonly known as "fools gold"? a. galena b. pyrite I c. topaz d. talc
The question is asking me to “Factor each trinomial” Do I leave it in factored form? Example: (x + 1) (x - 2) Or do I solve for x? Example: x = -1 x = 2
the position of a particle moving to the right on the x-axis is given by x(t), where x(t) is measured in inches and t is measured in minutes for 0≤t≤100. if y=x
Which choice should be placed in the blank to create the most positive connotation? The aye-aye is one of the most ___________ looking creatures on earth. extr
need help on this pls.
Please help, STRAIGHT FORWARD ANSWER no links. It has been stated that it is more energy efficient to “eat lower on the food chain” explain why this statement i
A student wants to see if using a cell phone before going to bed affects how long it takes to fall asleep. Thestudent set up an experiment with three groups of
dsadsakasklcnal fafnavkinaksmfvkammcfkamvacj,fdkfc,ahigfd
describe how you think Jesus teaching can be applied to Christian leadership​