kh24903 kh24903
  • 21-08-2022
  • Mathematics
contestada

Nayeli bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $3 and a 10-pack of juice bottles. The total cost before tax was $9.70. Write and solve an equation which can be used to determine xx, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

ayooava
ayooava ayooava
  • 21-08-2022
The answer is .67 cents. Explanation is in the picture.
Ver imagen ayooava
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer???????????
what is the simplest form of the number 5/5
Identify the perfect cube root contained as a factor in 54. 8 9 27
Warren Harding accomplished a lot. What did he fail to do during his presidency? A. keep corruption out of appointed public offices B. reduce the
the museum has a collection of 139 skulls on display in nine rows. in the first row, 2/11 of the skulls on display came from females. there are 22 skulls in the
PHYSICAL SCIENCE URGENT HELP !!!!!!!! Need help with 26-41 60 points! Help with as much as possible.
Express the decimal as a percent 0.523 Equals ? %
Nathan Heinz, __________ many consider a highly skilled vaulter, will be competing today. Which personal pronoun completes the sentence? whose who whom wh
Recursive Sequences: If a1=8 and an=−4an−1 then find the value of a6.
who was our 24th president