ThatRetartedKid
ThatRetartedKid ThatRetartedKid
  • 26-05-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$3.99 for 18 lb

Respuesta :

raspberry10123
raspberry10123 raspberry10123
  • 26-05-2022

Answer:

4.51 per pound

Step-by-step explanation:

18 ÷ 3.99 = 4.511278195

Round 4.511278195 to the nearest hundredth = 4.51 per pound

Answer Link
lloveyou
lloveyou lloveyou
  • 26-05-2022
answer
18 divided by 3.99=4.511278195
4.511278195=4.51
Answer Link

Otras preguntas

in a 4*100m relay race,tota track length is 200m and time taken by one particular group is 50.2sec. ehat is the average speed and average velocity of that group
what is a xylophone? need help pls
write short notes on military dictatorship in Chile
what is dry lightning?
what is a subspecies?
What was the Battle of Wounded Knee?
what is dry lightning?
What was the Battle of Wounded Knee?
what is the pink panther?
in a 4*100m relay race,tota track length is 200m and time taken by one particular group is 50.2sec. ehat is the average speed and average velocity of that group