lydiakaitlinmc lydiakaitlinmc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELPPP!!!!

Which of the following is the best buy?

3 lb. for $5.13
2 lb. for $3.37
3.25 lb. for $5.53
1.5 lb. for $2.52

Respuesta :

neevanhome2
neevanhome2 neevanhome2
  • 25-05-2022

Answer:

3.25\

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-05-2022

Answer:

$2.52

Step-by-step explanation:

u have to at the lb. and the $ and which will give u more for a less price so we x out $5.53 and then 5.13.now all you have left is 2.52 and 3.37 and 3.37 is more than 2.52 and 2 lb. is more ik but u save more money by buying 1.5 lb.

hope this helps:)!!

Answer Link

Otras preguntas

please help this is confusing:(
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tan(x-y) if cscx=13/5 and coty=4/3
QUESTION 2: Food webs and energy pyramidsmanEagleLionSnakeWolfFrog -BuckGorillaGrasshopper siRabbitBirdPlantsMushrooms2.1From the food web above name:(a) ONE pr
Need help with this
When heat travels it is known as__________. ​
Evalute 2x^2 – 3x when x = 4. 0 32 0 12 O 52 O 20
5/3 plus 11/4 I NEED IT FAST!!
Which of the following does NOT contribute to water conservation?
How did the soviet union's foreign policy goals contradict one another?