kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

Which is bigger 0.96 or 19/20
What was the early principality of Russia called?
The most common crop grown in the southern part of China was ________________. a. wheat c. rye b. rice d. corn
why do some cells divide faster than others
Which type of triangle is formed by joining the vertices A(-3, 6), B(2, 1), and C(9, 5)?
A 1-kilogram ball has 8 joules of kinetic energy.What is it speed?
An electric current produces a magnetic field. Please select the best answer from the choices provided T F
Lilian,max and nazia share a sum of money in the ratio 2:3:5, what fraction of the money does max receive?
Can someone summarize in english The phantom of the opera adaption by Frank Milani and Paulette Collet
An engineer is using computer-aided design (CAD) software to design a component for a space shuttle. The scale of the drawing is 1 cm:60 in. The actual length