zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

In which position are the earth, moon, and sun during a full moon? moon is between the sun and Earth moon is to the side of Earth and the sun sun
A 16 year old reports to the local family Planning clinic with concern regarding pregnancy. She relates she had unprotected intercourse 2 nights ago and believ
Find the value for x
Erik the Red and his son Lief Erikson found new lands. What did they name these new lands?
The four mechanisms of heat transfer are conduction, radiation, convection, and advection. An understanding of the various mechanisms of energy transfer is cruc
While reading his favorite outdoor sports magazine, Jeff sees an advertisement for a new camping tent that is designed for quick setup. At the bottom of the pag
Why did Atlas sink? Please I need to know.
Coining money is an example of a ____ power.
A dealer bought some tires for 6500 the tires were sold at 9500 and making $50 on each tire how many tires were involved
POINTS!!!!!!!!!!!!!! BRAINLIEST AND 20+ POINTS!!! Supply is the total amount of a ______________ that is available to consumers. A) good or device B) good or