jaceys438
jaceys438 jaceys438
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

I need help asap I need step by step pls 30 points for 1st amswer!!

I need help asap I need step by step pls 30 points for 1st amswer class=

Respuesta :

dhunter6499 dhunter6499
  • 26-04-2022

Answer:

b: $19

Step-by-step explanation:

Use the price per pound to determine how much they need for each (comment if you need help with that), then add all of those together to get about $19.

Answer Link
famoustammi
famoustammi famoustammi
  • 26-04-2022

Answer:

$19

Step-by-step explanation:

quantity times price per pound

ham  1/4 lb = 0.25  so 0.25($5.99)= $1.4975

turkey 1 1/2 lbs=1.5($4.99)=$7.485

RB 1lb=1($6.99)=$6.99

Bolongna 3/4 lbs=0.75($3.99)=$2.9925

add all of them together which is $18.965 but round to nearest dollar

Answer Link

Otras preguntas

Explain how you know that in ?×6,273=6,273, the ? Will be 1
you order two servings of pancakes and a fruit cup. The cost of the fruit cup is $1.50 you leave a 15% tip. Your total bill is $11.50 how much does one serving
Help with distance between points in geometry. Two equations given y=-5/4x+3.5 4y+10.6=-5x
Rural-to-urban migration was primarily motivated by...
Luann read 1/3 of 18 books on her reading list. How many books did Luann read? Find 1/3 of 18 books.
What is the difference between prokaryotic cells and eukaryotic cells?
2,600 divided  by something=260  show work
.135 repeating as a fraction
How do you solve 5x+2(2x-23)= -154? could you show step by step if possible
list the factors of 34 and 72, sort them into prime and composite numbers