bellanicoletti
bellanicoletti bellanicoletti
  • 26-01-2015
  • Mathematics
contestada

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?

Respuesta :

phenomenal629 phenomenal629
  • 26-01-2015
$1.75 you divide 8 by 14
Answer Link

Otras preguntas

how to factor 64x^4 + xy^3
What range of latitude does south America span?
How long does it take to build a blimp? How has a blimp helped the world? When did Henri Giffard start and finish building his blimp? When did Renard and Krebs
is adding food coloring and oil into water is it a chemical or physical change?
What do you observe about the composition of inverse functions? why do you think this happens?
6) Lunch furnishes 8 mg of the minimum daily requirement (MDR) for iron, while the other meals furnish 10 mg of the MDR. Write the ratio (in lowest terms) of th
How did the expansion of railroads affect commerce?
Shaunda said that buying 4 towels for $17nwas better buy than buying 2 towels for $9. She found her answer by doubling the terms in the ratio 9:2 and comparing
How is the entire noun clause used in the sentence? That these little creatures survive in these small pools of water is amazing. A. Subject B. Object of Prepos
What is 15/100 in simplest form