BlackFrosty
BlackFrosty BlackFrosty
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Jake bought a 40-ounce bottle of olive oil for $4.48. He used 30% of the olive oil in two weeks.

Respuesta :

Angel1132
Angel1132 Angel1132
  • 26-01-2017
He would have used 12 bottles of oil in two weeks.
Answer Link

Otras preguntas

How did brahmanism organize ancient Indian society ? What did these classes come to be known as?
Which word is the antecedent of the underlined pronoun? The children were lost in the corn maze, but soon their parents found them. A. maze B. children C.
What's the scientific notation of 0.00027
Round all-the-way 2,689
The sum of two consecutive integers is less than 83. find the pair of integers with the greatest sum.
Choose the propaganda style that best fits the statement below. "All of these Hollywood stars say that you should Vote for Governor Benning." glittering general
members of the wide waters club pay $105 per summer season, plus $9.50 each time they rent a boat. nonmembers must pay $14.75 each time they rent a boat. how ma
what does it mean to be respectful?
Any individual stage of ecosystem growth is referred as a(n) _____________. annual stage oral stage linear stage seral stage
To find out which key will open a lock, you try several until one works. This kind of learning is called ________________________.