WonderStruck WonderStruck
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

Jess spent $20.00 for 4 pens and 2 notebooks. Jess uses a coupon for $10.00 off her purchase. How much were the pens and notebooks?

Respuesta :

rdwyer001
rdwyer001 rdwyer001
  • 25-01-2017
they were originally $30
Answer Link
Nayaisbabes1 Nayaisbabes1
  • 25-01-2017
The 2 notebooks was 4 dollars each and the 4 pens was 3 dollars each . So the total for the pens was 6 dollars and the notebooks was 2 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

PLZZZZZZZ HELLLLPPPPPP MEEEEE Directions: Pretend you are a newspaper reporter, a television news reporter, an environmental activist, or an Internet blogger N
Can someone pls help me with my ela assignments I’m failing and I need a good grade I’ll pay u 20$ if it’s right PayPal or cashapp pls .........
in the first third of the season the team played 18 games how many games will the team play during the whole season​
Write an equation in slope intercept form that goes through: has slope 9/2 and goes through (-2, -4)
Ten oranges cost $ 5.80. a. What is the cost for two oranges?
Find the value of x.​
1 point Dorothy, who lives in Kansas, decides to run away from home. Suddenly. the setting changes to a weird land called Oz. Dorothy's thoughts change and she
What is weather? and what is the 4 seasons
What did the NFL and the American Cancer Society team up to do to prevent skin cancer in 2018? Why? Do you think this will help? Use facts and details from the
Please answer Right anwer yall