jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

Look at each expression. Is it equivalent to "the quotient of 10 plus x and y minus 3? 10+ у 10+x y-3 10+X-3 у 10+X-3 y
me gusta esa linterna mas que _____ porque es mas grande. Este esta esa ese
If the graph of a rational function R has the horizontal asymptote y = 2, the degree of the numerator of R equals the degree of the denominator of R. True or Fa
why is there a greater volume of living organisms at the bottom of the energy pyramid?
Which ordered pair makes both inequalities true? y x On a coordinate plane, 2 straight lines are shown. The first solid line has a negative slope and goes throu
What is the decimal multiplier to decrease by 60%?
On August 31,the balance sheet of La Brava Veterinary Clinic showed cash $9,000,Account receivable$1700,supplies $600,equipments $6000,account payable $3600,com
Describe the rights of citizens in this type of government.​
Which feminist activist was known for refusing to take her husband’s last name
the number of electrons present in 4.2 gram of methane is​