Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which committee in the Senate oversees all branches of the United States’ military? A. Military Committee B. War Committee C. Armed Services Committee D. Army
Leave answer in exact form unless otherwise indicated.Find the area of a segment formed by a chord 8" long in a circle with radius of 8"
How does the author develop the claim that the leadership in America's government is ineffective? A. The author emphasizes that Americans have the right to expe
Ulnar deviation of the hand is also known as
What will happen to variable costs when the level of activity decreases?
Why would a Senator use a filibuster? A. to end debate B. to stall or prevent voting on a bill in question C. to stop a Senator from talking for as long as
In great expectations, pip was an apprentice to joe. Another person joined them in working at the forge. Who was he
A star is 10 light years away from the earth.suppose it brightens up suddenly today ,after how long can we see this change?
What is the interquartile range of this data set 2,5,9,1118,30,42,55,58,73,81
How to write this sentence How scientist help the. Lives of people is neat