cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

Paul Stone sued his employer for assault and battery due to the actions of several of his female co-workers. While gathered around the coffee machine each morni
3 characteristics of German Expressionist movies
plz I need just a 5 sentence summery of the short story "After Twenty Years" I will mark brainlest​
how buy airpods in my phone​
How might the development of spoken language have influenced the religious beliefs of Stone Age people? A. Spoken language would have made family groups more s
PLEASE HELP I KNOW NOTHING ABOUT BIO, I’ll GIVE POINTS TO THE ANSWERS BUT PLS HELPP
“Miss Lottie’s marigolds were perhaps the strangest part of the picture. Certainly they did not fit in with the crumbling decay of the rest of her yard. Beyond
ANSWER QUICK 50 point question (will give brainliest) Given h(x )= −3x +5. Find the indicated values. 1. h(2) 2. h(-5)
Find the surface area of the sphere. r= 4 cm Formulas for Spheres S.A. = 41r? V = grur S.A. = [?] cm2 Round to the nearest tenth.
A 1 on the pH scale indicates a very strong base. True or false