Seudónimo Seudónimo
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? Explain why.
A. 5 apples for $3.20
B. 3 apples for $1.75

Respuesta :

lonelyyear lonelyyear
  • 25-01-2017
5 apples for 3.20 bc for a., youre only paying about $1.50 per apple but for b., youre paying about $1.70 per apple
Answer Link

Otras preguntas

How does the Mekong delta influence the lives of people
In making plastics a colourless gas is used and some will leak into the air. The manufacturer has given instructions to halt production if the mean (average )
what makes connotations effective to writing
What type of rna carries a code from the nucleus to the site of protein synthesis
If you have diabetes mellitus, what is the problem with your insulin?
In generl how are the 1800's different from today.
Sin(13pi/2) in periodic function
Based on this qoute what does william russell believe about the souths way of life?
What is a vantage point?
Finding gradients from coordinates please help due in tomorrow!! X