hicksop hicksop
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

pizza cost $8 each. Using p for the number of pizzas, and c for the cost.

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 22-03-2022

Answer:

c=px8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you had a parallel circuit with several identical light bulbs of equal resistance. if one bulb goes bad (or is disconnected), what happens to the bright
A yogurt company charge $0.72 for a 6 oz container of yogurt how much does it charge for an 8 oz container
Which feature of Microsoft power point allowed you to put a picture in every slide
The height in feet h of a water bottle rocket launched from a rooftop is given by the equation h = -16t2 + 320t + 32, where t is the time in seconds. After the
To Kill A Mockingbird: Chapter 20 — Atticus challenges the jury to rise above the “evil assumptions” that Bob and Mayella Ewell are con dent that the jury will
Find the percent markup rounded to the nearest percent.
Are the triangles similar?
(7a-b+3) - (-2a-8b+8)
what system gave land to each settler and additional land for each person a settler bought to the colony
the distance between -5 and 3 on the number line can be found by which expression