28brownt 28brownt
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

Macey bought 60 horns for her New Year's Eve party for $83.40. What is the unit price?

Respuesta :

chloeeechloeee chloeeechloeee
  • 22-03-2022

Answer:

1.39

Step-by-step explanation:

83.4/ 60

= 1.39 per horn

Answer Link

Otras preguntas

evaluate the expression for x = 6 3 x + 5 =​
HELP ASAP!!!!25 POINTS!!!!!In Act 2, Scene 2, Lines 1-25, Romeo gives a long speech while observing Juliet onstage and admiring her beauty. This is an example o
Market Equilibrium Worksheet
Would the mean or median be a better representation of the data below? Explain your answer.
now now now now now now
Name an angle supplementary to angle COD.
A 15.0 kg box is hung from the ceiling by one rope. What is the tension on the rope?
How did the US. Interpret the skirmish that took place when General Zachary Taylor led troops into the disputed territory near the Rio Grande?
Which sentence from the article MOST STRONGLY supports and refines the key concept that teens find dystopian novels so appealing? A. “As the brain develops, so
2. What is a steerage?