gabbyshinault gabbyshinault
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

a store had 3 packs of paper for 4.98. how much it cost if you were to buy 2 packs

Respuesta :

elizabethisgitt elizabethisgitt
  • 25-01-2017
3.32 divide 3 into 4.98 and then take 1.66 +1.66=3.32
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-01-2017
3.32 is the correct answer. method: 4.98 divided by 3 = 1.66
1.66+1.66= 3.32
Answer Link

Otras preguntas

if a,b,c,d,e are in continued proportion then a/c is equal to what ?​
explain hydrogen dioxide​
Sophie Ruth is eating a 50 5050-gram chocolate bar which contains 30 % 30%30, percent cocoa. How many grams of cocoa are in the chocolate bar? grams
Choose a verb below to rewrite the sentences in reported speech. W to admit • to advise • to ask • to complain • to offer • to promise • to reply • to warn 1
Graph 5 and it’s opposite on the number line
pls help i will give 10 pts to person who answers first
prove:sin²A-cos²B=sin²B-cos²A ​
what kind of human resources claimed most be made to take on country in line develop ones.​
ABC is a straight angle. Which equation can be used to find the measure of the unknown angle?
While listening to instructions, it is helpful to ____________.A) use memory-improving techniques B) create a rhyming verse C) picture each step in your mind D)