meganwarwick97 meganwarwick97
  • 24-01-2017
  • History
contestada

A disadvantage of adding a salad bar to a school lunch menu would be

Respuesta :

ashtonpales ashtonpales
  • 06-09-2018

It would be a higher cost for the students.


Answer Link
padillastevejr padillastevejr
  • 12-01-2021

Answer:

It is C (Higher Costs for Students)

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

atman Corporation uses an activity-based costing system with the following three activity cost pools: Activity Cost Pool Total Activity Fabrication 10,000 machi
Which colonies had the most deaths from the Revolutionary War? And how many? List the top five.
HELP ME WITH THIS CROSSWORD PUZZLE ( Dance)
Find the area of a parallelogram whose base is 14cm and corresponding height is 5cm.​
whats 2+2 if you have 2 pencials A 4 B 4 C 4 D 8
can you help me please ​
Mary had $70 to spend on 6 books. After buying them she had $16 left. How much did each book cost?  Write an equation and show your work.​
Please help me with the math please?
How did the Ku Klux Klan terrorize the freemen?​
HELP ME PLS AND THANKS WILL MARK YOU AS BRAINLIEST