natergentry natergentry
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 20 cans of dog food is 18.40 how much is a 11 cans

Respuesta :

rajohnson5404 rajohnson5404
  • 25-02-2022

Answer:

10.12

Step-by-step explanation:

Because each can cost 0.92 so what's 0.92 x 11=10.12

Hope it helps have a great afternoon:)

Answer Link

Otras preguntas

Write the recursive formula for this geometric sequence 1/6, 1/3. 2/3.....
Change this sentence to the affirmative in the Passé Composé replacing the Direct Object with the Pronoun: Nous écoutons de la radio. *​
if 1 unit=5 then how many units make 4,000
Ustedes necesitan escribir una historia de doce frases completas que usan los verbos en los cuadros. La historia debe de ser sobre tú y lo que pasa en la tienda
What are the problems with using text to deliver information?
What is the area of parallelogram ABCD
Someone plz help me :( -100 points-
2. After listening to the paragraph, fill in the blank with the correct word: Quel prof est ennuyeux? Le prof de _______ est ennuyeux. https://voca.ro/16cOrOJ6B
Find the volume.............
A polar bear could not live in the jungle. An alligator could not live near the North Pole. Humans can live in both of these places becauseA. their bodies are a