tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an important consideration when preparing slide shows for use as a presentation aid? a. use visuals sparingly b. include as much text
Is , My sister's favorite movie is The Lego Movie a simple sentence?
what are 5 blood components should be kept in the blood as it passes through the kidney ?
5.38 as a fraction I can't figure it out and I have to do it now.. and also 0.47474747......
how much is 20hundreth
2 1/2 ÷ 7/4 what is the answer to this
Which branch of science involves the study of matter and energy? a. chemistry b. physics c. biology d. earth science e. space science
models can represent things that are too far away or to small to see
(Active Citizens LO 5 HC) A city official has suggested raising permit fees for events like public rallies. The proposal has sparked a debate in the community.
Please help me need by tomorrow