tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The charges on a monthly water bill came to $0.86 per cubic meter of water used, plus a service charge of $4.49. Last month Jeremy's water bill came to $69.85,
When light waves first enter the eye, they first pass through this transparent layer where they are refracted
what is the inequality of 0.3(0.3x+0.8)<-0.3
To make concrete it takes 8 parts crushed gravel, 7 parts water and 5 parts cement mix. A worker needs to make 220kg of concrete. How much crushed gravel, water
If 2x/5y=6,what is the value of y, in terms of x ? 2. 11/4-a=3 , What is the value of a in the equation ?
An increase in which quantity will result in an increase in momentum?
how many school text book that i can buy with 5 billion? (this is my civics homework)
Based on the suffix, -ant, what does the word “defiant” mean?
What are all the perfect squares between 50 and 150?
How Many US Presidents Lost Their Run for a Second Term?