qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what would 13 and 11 be labeled ? i can’t find it anywhere !
Sophia wants to create an ad for a new, complex service. She wants to use a lot of complex, eye-catching visuals throughout and have enough room for a detailed
In the function f(x) = 6x + b, what must be the value of b, if f(5) = 1?
What is the square root of -16?
I need help with these! Please
Why do both Jews during the Holocaust and Syrian refugees emphasize "home" in their music?​
solve the linear equation by using substitution. x = 6-4y 2x-3y= 1
what is n/8=11/5 solve for n
English Language debate: does AI pose a threat to our way of life?
6.755 mol Pb(SO4)2 How many atoms