qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

Which is greater 1/8 or 1/3
What was elite concerns about the Article of Confederation?
The founder of Christianity was _____. A. Abraham B. Jesus C. Muhammad D. Moses
Can you put cortex into a sentence
Your friend says that 14.5% is equivalent to the decimal 14.5.explain why your friend is incorrect by comparring the fractional equivalents of 14.5% and 14.5.
A dual monarchy means two monarchs serve alternately. True False
Add use model if need (4x+5) + (15x-3
TRUE OR FALSE only moving things have energy
What is the sum of 3/10+13/100
Which part of the Constitution establishes the legislative branch of the government? A. Amendment I B. The Bill of Rights C. Article II D. Article I