avalosc57
avalosc57 avalosc57
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Each flowerpot costs $7. How many flowerpots can be bought with $285? Explain​

Respuesta :

maria8726 maria8726
  • 25-01-2022
40 flowerpots yu have to divide 7 from 285
Answer Link

Otras preguntas

Determine the measures of all the angles in each diagram
When we’re writing, we can use a thesaurus to find a different word with the same meaning to present an idea. How can we find different ways to present algebrai
a car takes 10 mins to go from A to B, 10km away, it stops for 10 mins to have a flat tyre changed. it then goes from B to C, a further 15km, in yet to another
Find the product of each pair of complex conjugates (4 + 5i)(4 – 5i)
Why would the mixing of salt water with fresh water be considered an example of increased entropy?*
Dr.Marks is studying 3 blacktop sharks and 4 tiger sharks. What is the total lenght of the 7 Sharks show your stategty
For each graph below, state whether it represents a function. Graph 1 Graph 2 Graph 3 2+ Function? Yes No Graph 4 Yes No Graph 5 Yes No Graph 6 : 2- 24 Function
What shape is a rectangle but is not a square
Julia bought a bag of 24 hair ties for $3.12. What is the unit cost per hair tie? * $0.13 $7.69 $0.76 $1.30
What Instruments are indefinite-pitch percussion?