myholmes14 myholmes14
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

In ratio form how much would one cupcake cost if 8 cupcakes cost 12 dollars

Respuesta :

amelianpalmer721 amelianpalmer721
  • 25-01-2022

Answer:

8:12 or 8 to 12

Step-by-step explanation:

You have to know that a ratio is a fraction so you say 8 over 12

Answer Link

Otras preguntas

5. Select two ways the author supports the argument that Franklin is an important figure who should be recognized. by listing her many musical achievements by n
Which expression is equivalent
after chapter one what is jack merridew like
the primary factor that differentiates an open system from a closed system is_______
What are the name list company here in Canada best for mutual funds stocks, buy and sell? a) TD Ameritrade b) Scotiabank c) RBC Direct Investing d) Questrade
According to Helal v Canada (Citizenship and Immigration), 2019 FC 37, because the applicants were left to speculate the actual basis for the officer's concern
Which of the following exists when a market activity results in direct costs or benefits to someone who is not part of the marketplace decision to undertake the
What is the topic of text in Nicole Peluse "Take A Break" and why is it so important?
tía qué clase pertenezco antiguo verbo adjetivo o adverbios de ordenador​
Total quality management (TQM) emphasizes all of the following EXCEPT which? 1) 100 percent accuracy 2) continuous improvement 3) customer satisfaction 4) emplo