grej3218
grej3218 grej3218
  • 23-12-2021
  • Mathematics
contestada

Raman purchased 2 an 1/2 pounds of chocolate covered peanuts for $9.75. WHat was the price per pound

Respuesta :

zpbrown
zpbrown zpbrown
  • 23-12-2021

Answer:

$3.9 per pound

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Most farms were once tilled by animals pulling plows. Today, mechanized plows can quickly till large areas of land. How have mechanized plows most likely affect
If a contribution is made to a group called "Friends of the Republican" what type of contribution is it?
I need help with this please
Maggie buys 4 shirts that are the same but in different colors.The total cost for all 4 shirts before sale tax is 85.80 if all 4 shirts the same price how much
Spanish assignment: One of your friends from work has not made good financial decisions. Now he/she is having financial problems. Your friend has asked for so
List the most common food-borne illnesses and how to prevent them using the four simple steps to food safety?
(LOOK AT PIC) help me find the area of the figure
what is the name of the formula to use when adding multiple cells togather ? A.trend B.add C.sum D.roundup
I need help with this
which event occurs in meisos but not mitosis