jaidenvelez2028 jaidenvelez2028
  • 21-12-2021
  • Mathematics
contestada

$4.50 for 10 ounces of trail mix

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 21-12-2021

Answer:

45¢ for 1 ounce of trail mix

is that what you're looking for?

Step-by-step explanation:

4.50÷10=.45

Answer Link

Otras preguntas

we have so many natural resources in our country,we are not able to use them well.what is the main resources list?​
hlo i m new on brainly​
Which of the following are differences between DNA and RNA? Mark all that apply. a- DNA nucleotides include: Adenine, Cytosine, Guanine and Thymine b- RNA nucle
Which of the following sentences contains a compound subject? A. Victor goes to different art museums on weekends. B. The Metropolitan Museum of Art is Victor’s
Think about a funny, embarrassing, scary or annoying experience that you have had and write about it. When writing an account of a true event, . follow the plan
How were immigrants treated ? Which groups targeted and experienced racism ?
315,728 rouned to the nearest ten thousand
In Denver, Colorado the elevation is about 5,280 feet above sea level. Explain what potential effects this may have on the solubility of a gaseous solute in a l
Miracle Clean's variable costs are $3.00 per bottle and Fixed Expenses are $350,000 per year. The company currently sells 150,000 bottles for $6.50 which result
Which statement describes the possible interaction(s) between two objects caused by the electric, magnetic, or gravitational force between them? O A. Electric a