18mrayer
18mrayer 18mrayer
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

Louise buys 4 pencils for £1.20. How much does one cost? :)

Respuesta :

rallying
rallying rallying
  • 24-11-2021

Answer:

O.3 pound

Step-by-step explanation:

1.20/4=0.3 pound

Answer Link
jomariflores400l
jomariflores400l jomariflores400l
  • 24-11-2021

Answer:

1.20 divided 4 = 0.3

One pencil costs £0.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which gas is the most abundant of the trace gases? nitrogen oxygen argon carbon dioxide
This is Algebra 1 Please HELP
explain what force caused the movement of the continets from one supercontinet to their present positions
What was the result of the Oregon treaty?
The first cotton-spinning mill in the United States was built by:
When two fractions refer to the same whole and have the same denominator explain why you can compare only the numerator
How has Brazil impacted the development of new changes?
What does the line x = 7 look like
During creative problem solving, once you have evaluated possible solutions to the problem, you should _____.
Health Question #2 Answer ASAP