rinokumura98292
rinokumura98292 rinokumura98292
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

Mimiccr
Mimiccr Mimiccr
  • 24-11-2021

Answer: 3

Step-by-step explanation: toppings are 50 cents so 50 * 3 = $1.50

Answer Link

Otras preguntas

merchandise which is regularly $4.88 is on sale for 25% off. a customer buys 3 items. what is the total for 3 items?
Select the sentence in which the verb correctly agrees with the subject. A. Not only the muffler but also the spark plugs need to be replaced. B. Peggy
which of the following statement is false A a verb can include a contraction. B a verb can consist of more than one word. C a proper noun should be gain wit
what is the most basic level of maslow hierarchy of needs ?
Which of the following verbs does not have an irregular stem in the conditional tense? A. Hablar B. Decir C. Haber D. Tener
How do you write 43,080,700 in expanded form?
What choices does martin luther king made
newsunited statestommy the clownwomenwhich is a plural noun??
19x+(1/2)ax=x+9 solve for x
Given that the volume of a cube is 2744 cm3 find the length of its edge