kareema35 kareema35
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen gulab jamuns cost 3.49 how much will 5 dozen cost

Respuesta :

semaaa
semaaa semaaa
  • 23-11-2021

Answer:

17.44

Step-by-step explanation:

if one dozen cost $3.49 than 3.49 × 5 = 17.44

Answer Link

Otras preguntas

solve the equation a+b+c=180 for c
What is the 9th term in the following arithmetic sequence: 8, 14, 20, 26,
l need help ldk what to write
5.) You walk dogs in your neighborhood after school. You earn $5.50 per dog. How many dogs do you need to walk to earn at least $85. (4 points) Write an inequal
What is the maturation of toilet learning?
solve the equation a+b+c=180 for c
PLEASE HELP!!!! What has to be true if you want to solve a quadratic?
HELP ME PLEASE ASAP Why do all historical accounts, even history books, include some form of subjectivity when they are supposed to be objective? a.) because th
# A friend has written to you informing you thatShe be is planning to go on atour write > Itterto his/her givingLimther the name of someو و 7​
explain how different photosynthesis modes allow plants to adapt to particular environments​