pedrorios pedrorios
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Juan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
Use the graph to answer the questions.

Juan buys cheese from the local farmers market The graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces Use the graph to answer the questions class=

Respuesta :

rspill6
rspill6 rspill6
  • 28-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

a.  35 cents

b.  35

Answer Link

Otras preguntas

State TWO ways in which the reliability of the result in this investigation could be increased​
What are four important characters in Macbeth and why are they important? Pls help due tmr !!
The product of two numbers is 12/7 If one of the numbers is 36/5 what is the other number?
3/11 and 2/7 common denominator
please help me with math please
Complete the paragraph with the correct conjugations of the appropriate verbs from the list. arriver ,demander ,écouter ,enseigner ,expliquer ,passer ,préparer
How does fake new impact you ? :)​
Betty and Barbara own a business called Betsy. They each invest $30,000 into their business. The concept of owner’s investment in the business in referred to as
how did the borgia family tarnish the office of the papacy?
5. Betty is thinking of two consecutive integers whose sum is 41. Let x represent the smaller unknown integer. a. How could you represent the larger unknown int