jheylimar
jheylimar jheylimar
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

The labor cost for a certain dish is $40 per hour. If it takes 45 minutes to make the dish, what is the labor cost for this particular dish?

Respuesta :

yesh11 yesh11
  • 22-11-2021
30 dollars …………………………….
Answer Link

Otras preguntas

PLSSS IM IN A TEST THANK YOU how did the car companies produce during world war ll a. airplanes and tanks b. military uniforms and helmets c. guns and ammunit
2) The idea that in a free market there are unseen natural market forces that guide the economy to be successful
convert .54g to dekagrams. NEED HELP!!!!!!
(screenshot included) ¿Cómo es tu rutina diaria? Pon en orden las actividades que haces en una mañana típica. Si encuentras una(s) actividad(es) que no haces en
what is formation of plan? How is it made?​
find the domain of f(x) = 3x + 5
Please help me make you show how to solve it please
what is History ? Your opinion that explains what history is to you.
what is the answer to this equation. x-8/3=3
X + 7= -12i need it step by step