kiaramarie5053 kiaramarie5053
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

JJ buys sweets for £1.09 he gets 31 pack of them each cost £1.09 how much will it cost in total

Respuesta :

5nkjyk45b2 5nkjyk45b2
  • 22-11-2021

Answer:

£33.79

If each pach is £1.09 and you buy 31 packs you get the expression 1.09 * 31 which is equal to 33.79

Answer Link

Otras preguntas

How did most of the nation react to President Nixon's Saturday Night Massacre?
What is a consideration when you are using an aed?
If f(x) and its inverse function, f–1(x), are both plotted on the same coordinate plane, what is their point of intersection?
What is the metaphor in Line 7?Love is compared to the guiding star for all earthly travelers.Time is compared to the guiding star that helps keep the travelers
How does Sophie's character develop over the course of this story?A. Sophie is unsure about her older sister taking care of herduring the storm and is relieved
what is an intergovernmental organization?
Ms. Cassidy plotted the point (2, 3) on Miguel’s graph of y < 2x – 4. She instructed him to change one number or one symbol in his inequality so that the p
which RNA is found inside the nucleus?​
A student's course grade is based on one midterm that counts as 15% of his final grade, one class project that counts as 15% of his final grade, a set of homewo
A warehouse is for rent downtown. The rate is $15 per square foot per month. Space measures 40 ft x 22 ft. How much will it cost to rent this warehouse for a ye