grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks to solve this equation
Why did the United States enter World War I?
what is logos, pathos and ethos can you please give a definition and an example?
the mauryans established a blank government in their empire. the blank was the supreme head of the administration
HELP ME PLEASE ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!
you went to a coffee house with 2 friends and ordered an iced coffee and dessert which came to $12.96 how much is the tip if the rate is 15%
A forest covers 73,000 acres. A survey finds that 0.4% of the forest is old-growth trees. How man acres of old-growth trees are there? There are__?__ acres of o
50 POINTS!!! MUST BE CORRECT OR I WILL DELETE IT AND REPORT IT! What is the solution to the equation –3 + 5x = 42?
II. Read the following passage and answer the questions below. (1.0m) Mr. Grey had a nice shop in the main street of a small town. He sold jewellery, watches, l
The temperature was -1°F at noon and dropped to -14°F by the evening. What was the change in temperature? 13°F -13°F -15°F 15°F