ziondean17 ziondean17
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

Ahmad bought 11 pounds of sugar for $6.
How many dollars did he pay per pound of sugar?

Respuesta :

foodie4life
foodie4life foodie4life
  • 22-11-2021
66 dollars 11x6= 66 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What kind of internal factors influence the process of business enterprise
who is the majesty in council the document is referring to
please help me this ​
Hi I need help right now on my science/biology homework!!EMERGENCY!!!! By the way I have another question so please answer that too! Thanks!
helpp meeee pleaseeee
importance of training and development in the public sector
I need the answer to this question
Why did the chicken cross the road?​
Find the equation of the line shown
Which of the following statements about values is false? Values are personal beliefs about what you think is important. They are our primary feelings and though