Kent needs to buy school supplies. Notebooks cost 5x dollars, bottles of glue cost 2x dollars packs of markers cost 7x dollars and pens cost 3x dollars. Kent buys 2 notebooks 3 bottles of glue 2 packs of markers and 3 pens. What is the total cost? will mark brainliest ♡

Respuesta :

Answer:

Its 46

Step-by-step explanation:

Answer:

Kent a dooduh hed

Step-by-step explanation:

ITS ABOIT DRIVE ITS ABOUT POWER WE STAY HUNGRY WE DEVOUR PUT IN THE WORK PUT IN THE HOURS AND TAKE WHATS OURS