Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve _+ _+ _ = 30 using 1,3,5,7,9,11,13,15 and 17?
What was unique about the Russo-Japanese War?
Ruth Benedict, a professor of ____ at Columbia University, studied the culture of the Southwest American Indians in the 1930s. a. anthropology b. gentry c. gyn
Which organization has the purpose of testing products for electrical and fire safety? (Points : 2) Better Business Bureau Consumer Product Safety Commission Un
the Internet may best be compared to a/an
There are 32 forwards and 80 guards in Leo's basketball league. Leo must include all players on a team and wants each team to have the same number of forwards
In a litter of kittens, some of the kittens have coloring that is completely different from their parents. What is the explanation for this? A.Crossover during
a store owner is arranging clothes on racks. she has30 sweaters 45 shirts and15 pairs of jeans she wants to put the same numbers of items on each rock. with onl
The best place to begin looking for scholarships is _____. A. the NCAA B. a college clearinghouse C. nationally D. locally
Which feature is found in both prokaryotic and eukaryotic cells? a. nucleoid b. lysosome c. cytoplasm d. nucleus